زعفران سرگل چیست؟

زعفران سرگل چیست؟

با دارینا زعفران همراه باشید…😊👇🌷

در صورتی که اهل خرید زعفران و یا گسترش اطلاعات خودتان در این حوزه باشید شاید تا به حال تعریف زعفران سرگل را شنیده  و یا آنرا خریده باشید .

زعفران سرگل چیست؟

در صورتی که اهل خرید زعفران و یا گسترش اطلاعات خودتان در این حوزه باشید شاید تا به حال تعریف زعفران سرگل را شنیده  و یا آنرا خریده باشید . زعفران سرگل یکی از رایج ترین زعفران های موجود در بازار است که در بین سایر محصولا زعفرانی بیش از سایرین مورد اقبال عمومی واقع شده است ، دنیای سرگل برای خود داستان ها دارد اما براستی زعفران سرگل چیست ؟ در زعفران سرگل شما شاهد رنگ قرمزی هستید که با عطر و بوی دلپذیرش شما را سرمست می نماید . در ادامه قصد داریم زعفران سرگل را با یکدیگر بررسی نمائیم …

نام های دیگر زعفران سرگل چیست ؟

زعفران سرگل

زعفران سر قلم

زعفران رشته ای بریده

زعفران سرریشه

زعفران ممتاز

َsaffron coupe

 saffron All Red

همگی اینها در زعفران سرگل خلاصه می شوند و لقب های مختلف این زعفران است .


کاربرد زعفران سرگل چیست ؟

یکی از انواع زعفران که از دیر باز در ایران مشهور بوده است و در خارج از کشور نیز با استقبال بی نظیری مواجه شده است ، زعفران سرگل می باشد .این نوع زعفران محبوب ترین محصول زعفرانی ایران می باشد و با قدرت رنگ دهی و عطر و بوی بالای خود خریداران را جذب می نماید .


زعفران سرگل شامل چه قسمت هایی است ؟

کلاله یا همان قسمت قرمز رنگ زعفران .


چگونه زعفران سرگل تولید می شود ؟

زعفرانکاران حرفه ای منطقه قائنات سحرگاه بر سر مزارع زعفران خویش حاضر شده و باید قبل از طلوع آفتاب همه گل ها را جدا کرده باشند .

😀دلیل اینکه زعفران قائنات دارای عطر ، طعم و رنگ فوق العاده است همین مورد میباشد البته باید شرایط محیطی و اقلیمی قائنات را نیز در نظر داشت 😀

در نهایت با انتقال گل ها به مکانی خاص ، آنها را نگهداری می نمایند تا خشک شود و بعدا طی عملیات جداسازی قسمت زرد یا سپید زعفران که همان کُنج زعفران می باشد از رشته زعفران جدا می شود . برای اینکار کلاله های زعفران دسته بریده می شود ، کُنج برای مصارف دیگر برداشته شده و تنها شاهد کلاله های سالم و قرمز زعفران هستید که گویی فرشی قرمز را جلوی شما پهن کرده اند .

 

آیا زعفران سرگل انواع دارد ؟

بله زعفران سرگل دارای ۴ نوع می باشد . به طور کلی تمامی محصولات زعفرانی براساس مقدار رنگ دهی ، میزان شکسته و نرمه موجود در محصول ، ضخامت کلاله ها ، طول کلاله ها ، محل قطع شدن کلاله ها و پیچ و تاب داشتن محصول تقسیم بندی می شود .

۱_سرگل معمولی :

این محصول دارای کلاله های قرمز زعفران است و برخی اوقات کمی شکسته و نرمه نیز همراه محصول مشاهده می شود .

۲- سرگل دوبار الک :

این محصول علاوه بر اینکه کلاله های قرمز زعفران را شامل میگردد ، دیگر خبری از نرمه و شکسته زعفران در آن به چشم نمی خورد .

۳- سرگل نگین :

دارای کلاله های قرمز و یکدست بدون شکستگی .

۴- سرگل ممتاز :

کلاله های قرمز زعفران با اندکی از خامه زعفران همراه است .

 

چجوری زعفران سرگل را تشخیص بدیم ؟

زعفران سرگل دارای قسمت های قرمز رنگ یا همان کلاله های زعفران می باشد و در عملیات ممتاز سازی به گونه ای محصول تولید شده است که دیگر خبری از کنج یا همان ریشه سپید زعفران نیست .  برای تشخیص زعفران سرگل باید اطلاعات عمومی خودتان را بالا ببرید تا بتوانید درست قضاوت کنید .

 

چگونه بفهمم زعفرانی که خریده ام مرغوب است ؟

هرچه کلاله های زعفران در بسته شما سالم تر بوده ، کلاله ها درشت تر باشند ، زردی یا سپیدی در آنها کمتر مشاهده شود و ضخامت و طول کلاله ها بیشتر باشه  مرغوبیت محصول خریداری شده بیشتر است ، هم چنین هر چه کیفیت محصول خریداری شده بالاتر برود به همان نسبت قیمت آن محصول بیشتر است . البته لازم به ذکر است که برای تشخیص کیفیت و اصالت کالا همواره از طریق بررسی چشم و آزمایشگاه میتوان بهره جست .

لازم به ذکر است که دارینا زعفران محصول تولیدی امسال را می فروشد و این نکته خوبی است زیرا زعفرانی تازه خریداری کرده اید✅

💥باید این نکته را یادآور شویم که 💥

زعفران تقریبا در اکثر نقاط ایران کشت می شود ، فقط در این بین بالاترین کیفیت متعلق به منطقه قائنات است . کیفیت محصول ( قدرت رنگ دهی ، عطر و طعم و…)  بسته به عوامل زیادی نوسان دارد . تضمین می نمائیم محصولات دارینا زعفران از بالاترین کیفیت برخوردار هستند ، پیشنهاد ما این می باشد که در مقابل قیمت های ارزان وسوسه نشوید و حالا که قصد خرید زعفران را دارید چه بهتر که با کیفیت ترین زعفران ایران ( منطقه قائنات ) را خریداری نمائید .

بهر حال هر ارزانی دلیلی دارد :

یا جنس تقلبی است

یا آنکه از کیفیت بالایی برخوردار نیست

وگرنه زعفران طلای سرخ است و هر کجا که تشریف ببرید برای طلا نه تخفیف می دهند و نه آنرا به قیمتی پایین تر از نرخ روز حراج می کنند .

 

قدرت رنگ دهی زعفران سرگل چقدر است ؟

قدرت رنگ دهی زعفران سرگل بالاست و بر خلاف زعفران دسته که از قدرت رنگ دهی بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ واحد می باشد ، شما در زعفران سرگل ۲۱۰ تا ۲۶۰ واحد، رنگدهی را شاهد هستید .

چجوری زعفران سرگل رو تشخیص بدیم ؟

تشخیص زعفران سرگل راحت است زیرا شما در زعفران سر گل ۳ شاخه متصل بهم کلاله را نمیبینید . هم چنین خبری از خامه یا همان ( زردی یا سپیدی انتهای کلاله ها ) نیست و تماما محصولی که خریداری می نمائید قرمز رنگ بوده و هر کلاله جدا از دیگری می باشد .

چگونه محصول به دستم میرسه ؟

مشهد : تحویل در مشهد رایگان است 😀

سایر شهرها : ارسال از طریق پست ( پیشتاز ، پست ویژه )

 

پیشنهاد ویژه دارینا زعفران :

شما میتوانید از طریق کلیک بر روی این متن مستقیما برای خرید این محصول اقدام نمائید ، در صورتیکه میخواهید این محصول را کادو بدهید در زمان سفارش این مورد را با ما در میان بگذارید تا همکاران بخش پشتیبانی شما را راهنمایی نمایند .

 

در دارینا زعفران ثابت کرده و تضمین می نمائیم که :

محصول از کیفیت بالایی برخوردار است.

همواره کیفیت محصول در خرید های متوالی ثابت بوده و تغییری نمی کند. 

 زعفران درجه ۱ را به دست شما می رسانیم.

با اطمینان و به جرات میگوئیم (فقط محصول فوق العاده عالی ، منطقه قائنات را می فروشیم ).

 محصول از نظر بهداشتی قابل اطمینان می باشد .

زعفران امسالی را خریداری کرده اید.

 بدلیل بسته بندی ویژه محصول ، زعفران تا رسیدن به دست شما هیچ آسیبی نمی بیند.

 

آیا می دانستید ؟

معروف ترین نوع زعفران مصرفی خانوارهای ایرانی زعفران سرگل می باشد .

زعفران سرگل بیشترین سهم فروش در بازار ایران را از آن خود کرده است .

از هر ۱۱۰ تا ۱۱۵ کیلوگرم گل زعفران پس از عملیات ممتاز سازی چیزی در حدود ۱ کیلوگرم زعفران سرگل بدست می آید .

تقلب در زعفران سرگل بالا است زیرا براحتی میتوان هر چیزی را به جای زعفران سرگل ، اسپری زعفران زد و… در نهایت آنرا فروخت !

 

تصاویر محصول سرگل :

فروشگاه

 

مطالب مرتبط و منابع :

 اطلاعات عمومی مردمان سرزمین طلای سرخ
کتب و مقالات مرتبط با زعفران و انواع آن
جست و جو درباره زعفران سرگل در فضای مجازی 
کلیه حقوق مادی و معنوی اثر مرتبط با دارینا زعفران بوده و استفاده بدون منبع از نظر شرعی و قانونی خلاف می باشد ، لطفا فرهنگ سازی کنیم و منبع را درج نمائیم .

زعفران دسته یا دخترپیچ چیست؟

زعفران پوشال چیست ؟

 

زعفران نگین چیست ؟

زعفران نرمه چیست؟

کنج یا سپیدی زعفران چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *