طرز تهیه دَم نوش زعفرانی

طرز تهیه دَم نوش زعفرانی

با دارینا زعفران همراه باشید…🌷😃🌷

دَم نوش یا چای گیاهی چیست ؟

نوعی نوشیدنی می باشد که در آن اجزا مختلف گیاه مورد استفاده قرار میگیرند ( گل ، برگ ، ساقه ، ریشه ، دانه ، پوست میوه و…  . قدیمی ترین روش استفاده از گیاهان دارویی تهیه دم نوش های گیاهی می باشد . در کشور عزیزمان ایران به تازگی دم نوش ها جایگاه مناسبی را یافته و تقریبا نیمی از مردم آنها را استفاده می نمایند ، دلیل این محبوبیت متفاوت است

کلیه حقوق مادی و معنوی اثر مرتبط با دارینا زعفران بوده و استفاده بدون منبع از نظر شرعی و قانونی خلاف می باشد ، لطفا فرهنگ سازی کنیم و منبع را درج نمائیم .

 

 

دَم نوش یا چای گیاهی چیست ؟

نوعی نوشیدنی می باشد که در آن اجزا مختلف گیاه مورد استفاده قرار میگیرند ( گل ، برگ ، ساقه ، ریشه ، دانه ، پوست میوه و…  . قدیمی ترین روش استفاده از گیاهان دارویی تهیه دم نوش های گیاهی می باشد . در کشور عزیزمان ایران به تازگی دم نوش ها جایگاه مناسبی را یافته و تقریبا نیمی از مردم آنها را استفاده می نمایند ، دلیل این محبوبیت متفاوت است :

عده ای دم نوش ها را برای تنوع در رژیم غذایی مصرف می نمایند ، عده ای آنرا نوعی خاص بودن دانسته و اصلاحا پرستیژ کاری خود می دانند و در نهایت عده ای به دنبال خواص درمانی دم نوش ها هستند که این افراد مخاطبین اصلی ما در این مطلب می باشند .

 

با کلیک بر روی این متن زعفران قائنات را هم اکنون سفارش دهید

 

نکته حائز اهمیت این است که اگر چه دم نوش ها پایه گیاهی دارند و در بررسی بین دم نوش و داروهای شیمیایی صفحه دم نوش گیاهی به دیگری می چربد . اما باید مراقب این باشیم که مصرف خارج از اندازه و بدون مشورت با پزشک متخصص ممکن است عواقب بعدی به همراه داشته باشد .

 

تفاوت چای ، جوشانده ، عرقیات گیاهی و دم نوش در چیست ؟

وجه مشترک تمامی این موارد نوشیدنی بودن آنهاست اما هدف مصرف هر کدام از این موارد متفاوت می باشد به طور مثال ما دم نوش را برای مقاصد دارویی میل می نمائیم اما چای را فقط به عنوان نوعی نوشیدنی گرم می شناسیم و یا جوشانده گشنیز که برای سرما خوردگی میل می شود.

چای :

چای که معمولا در منزل تمامی ما ایرانی ها سرو می شود از برگ گیاهی به نام کاملیا سیننسیس(Camellia sinensis) تهیه می‌شود .

 

جوشانده :

 اگر گیاه را مستقیم با آب سرد یا گرم بجوشانند ، جوشانده‌ای بدست می‌آید که خاصیت و اثر آن قوی تر از دم‌نوش است ، چرا که حین جوشاندن مواد بیشتری از گیاه خارج می‌شود .

 

عرقیات گیاهی :

 از تقطیر اسانس ریشه ، پوست یا گلبرگ گیاهان طبی در آب حاصل می‌شود .

 

دم نوش یا چای گیاهی :

 از برگ ، گل ، پوست درخت (مانند دارچین) ، میوه ، ریشه یا دانه گیاهان بخصوصی به غیر از کاملیا سیننسیس تهیه می‌شود . در دم‌نوش گیاه را کمی کوبیده و در آب جوشیده شده به مدت چند دقیقه در حالی که در ظرف بسته است ، روی بخار ملایم قرار می‌دهند و، بعد صاف کرده و میل می نمایند .

 

بسیاری از گیاهان باید به صورت دم کرده‌استفاده شود و اگر بر اثر ناآگاهی یا غفلت جوشانده شود ، خاصیت آن تغییر می‌کند و گاهی موادی از گیاه آزاد می‌شود که دارای عوارض ناگواری خواهد بود .

 

 

دم نوش زعفرانی چه خواصی دارد ؟

زعفران گیاهی معجزه آسا می باشد که طی تحقیقات به عمل امده علاوه بر مصرف تزئینی ، خوراکی ، رنگرزی  می تواند در درمان یکسری بیماری ها کارساز بوده و یا حالت پیشگیرانه داشته باشد . یکی از روش هایی که میتوان زعفران را در رژیم غذایی خود گنجاند همین تهیه دم نوش از گیاه کرکوس سایتوس می باشد . شما برای بهره مندی از خواص زعفران می تواند آنرا به طرق مختلف میل نمائید که یکی از این موارد تهیه دم نوش زعفرانی است .

 

 

مواد لازم برای تهیه دم نوش زعفرانی چیست ؟

زعفران : (به ازای هر نفر) یک چهارم قاشق مرباخوری .

عسل : ۱ قاشق غذاخوری .

آب جوش : بسته به میزان نفرات دارد اما نباید خیلی به دم نوش آب اضافه نمایید زیرا اثرات آن کاسته می شود .

گلاب : چند قطره .

 

 

طرز تهیه دمنوش زعفرانی :

شما دو راه پیش رو دارید :

۱- مقداری زعفران درون چای سیاه ریخته و همراه با آن دم کنید .

۲- دمنوش زعفرانی تهیه کنید ، برای اینکار مراحل زیر را طی کنید :

قوری را شسته و ۱/۴ یک قاشق مربا خوری  زعفران درون آن بریزید ، بعد از آن نوبت عسل است که میتوانید ۱ قاشق غذاخوری به قوری اضافه کنید البته میتوان شکر یا نبات یا قند هم استفاده نمود اما بهر حال عسل بهترین گزینه است ، در نهایت اندکی آب جوش روی آنها بریزید و آرام با قاشق هم بزنید تا مخلوط شوند و آخر کار آب جوش بیشتری را درون قوری بریزید (برای اینکه طعمی متفاوت را تجربه کنید میتوان از ۲ قاشق گلاب نیز استفاده کرد ) بگذارید ۲۰ دقیقه روی حرارت غیر مستقیم باشد تا دم  بکشد .

 

قواعد مصرف دم نوش :

مصرف بیش از حد گیاهان دارویی موجب بروز عوارضی در بدن می‌شود و این تصور که گیاهان دارویی بدون عوارض است ، تصور غلطی است . اگرچه گیاهان دارویی منشأ طبیعی دارند و در مقایسه با داروهای شیمیایی عوارض کمتری ایجاد می‌کنند اما مصرف بی‌رویه یا غیرعلمی برخی از این گیاهان می‌تواند موجب عوارض ناخواسته و حتی مسمومیت‌های شدید گردد ؛ بنابراین مصرف گیاهان دارویی نیز همانند داروهای شیمیایی باید با آگاهی و پس از اطلاع از سازوکار عمل آن‌ها باشد . به‌ویژه در مورد کودکان و سالمندان مصرف این گیاهان باید با احتیاط بیشتری همراه باشد . از این‌رو در کشورهای پیشرفته نظارت دقیقی بر تولید و توزیع این گیاهان صورت می‌گیرد . برای مثال سازمان غذا و دارو آمریکا (معروف به اف‌دی‌اِی FDA) همان شروط مربوط به داروهای شیمیایی را برای گیاهان دارویی نیز در نظر می‌گیرد . در زیر به برخی از این اصول در مورد تهیه ، نگه‌داری و مصرف این گیاهان اشاره شده‌است :

 

  • بسیاری از گیاهان دارویی ممکن است به میکروب‌ها، سموم کشاورزی، مواد ضدعفونی‌کنندهٔ گازی (مثل فسفین) و فلزهای سمی (مثل سرب،جیوه و آرسنیک) آلوده باشند.

 

  • بهتر است این گیاهان را در جای سرد، خشک و دور از دسترس بچه‌ها حفظ نمود . ظروف پلاستیکی برای نگهداری گیاهان بودار مناسب نیستند . این ظروف می‌توانند اسانس فرار این گیاهان را جذب نمایند . همچنین نباید از گیاهانی استفاده شوند که برای سال‌ها نگه‌داری شده‌اند .

 

  • بهتر است افراد خود به جمع‌آوری گیاهان دارویی مبادرت نکنند مگر این‌که قادر باشند گیاه سمی را از غیر سمی تشخیص دهند . معمولاً به گیاهان دارویی کشت داده شده بیشتر می‌توان اعتماد نمود .

 

  • گیاهان دارویی را نباید برای مدت طولانی استفاده کرد .

 

  • پیش از مصرف هر نوع گیاه دارویی باید دستور دقیق مصرف و عوارض جانبی آن روشن باشد . این گیاهان نیز همانند سایر داروها نباید بیش از مقدار مجاز مصرف شوند . سمی بودن یک داروی گیاهی بسته به قسمت مورد استفاده گیاه و روش تهیه آن فرق می‌کند .

 

  • مصرف هم‌زمان داروهای شیمیایی با گیاهی خاص ممکن است موجب بروز تداخل دارویی گردد ؛ بنابراین باید پزشک را از مصرف این گیاهان مطلع نمود .

 

  • گیاهان دارویی باید از منابع معتبر و مطمئن تهیه شوند . فروشندگان گیاهان دارویی باید اطلاعات و شناخت کافی در زمینه خواص داروهای گیاهی داشته باشند . بهتر است داروهای گیاهی از مراکزی تهیه شوند که دارای مجوز یا عضو اتحادیه باشند .

 

در کشور ژاپن برای بسته‌بندی دم‌نوش‌ها شرایط زیر مقرر شده‌است : ذکر کشور محل کشت یا برداشت گیاه ، ذکر نام علمی گیاه ، ذکر قسمت مورد استفاده گیاه از قبیل (گل ، برگ ، ریشه و …) ، ذکر تاریخ تولید و تاریخ انقضا محصول .

 

توجه داشته باشید که به طور کلی تمامی افراد به ویژه کودکان ، سالمندان ، بیماران دیابتی ، بیماران کلیوی ، بیماران قلبی ، بانوان باردار ، باید حتما با مشورت پزشک دم نوش ها به ویژه دم نوش زعفرانی را میل نمایند .

 

با کلیک بر روی این متن زعفران قائنات را هم اکنون سفارش دهید

منبع و مطالب مرتبط :

زعفران یا همان زرپران چیست؟

دسر پاناکوتا زعفرانی

https://fa.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *